poniedziałek, 2 stycznia 2017

Jak skutecznie wymodelować skórę na brzuchu?

Abdominoplastyka to skuteczny sposób aby pozbyć się nadmiernej ilości skóry oraz tłuszczu z podbrzusza lub śródbrzusza. Głównym celem zabiegu jest poprawa wyglądu, a także samopoczucia pacjenta. Operacja cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu oraz podnieść swoją samoocenę.Dla kogo zalecany jest zabieg?

Zabieg kierowany jest głównie do osób, które są niezadowolone ze swojego wyglądu, zaś dieta i ćwiczenia nie wystarczają aby osiągnąć zadowalające efekty. Najczęściej są to osoby aktywnie fizycznie o dobrym stanie zdrowia. Najczęściej na zabieg decydują się kobiety po ciąży oraz osoby, które w bardzo szybkim czasie straciły dużą masę ciała. Wbrew pozorom abdominoplastyka jest zalecana tym pacjentom, ponieważ fałdy skóry przeszkadzają w codziennym życiu oraz zachowaniu odpowiedniej higieny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Osoby skierowane na zabieg abdominoplastyki przed zabiegiem muszą przejść szczegółowy wywiad prowadzony przez lekarza. Co więcej specjalista dokumentuje stan brzucha przed zabiegiem, szczegółowo opisuje przebieg zabieg oraz wykonuje podstawowe badania. Błędnym myśleniem pacjentów, jest skupianie się głównie na zabiegu jako na rozwiązaniu wszystkich problemów. Zarówno przed zabiegiem jak i po warto stosować odpowiednią dietę oraz ćwiczyć. Tak aby zmniejszyć tkankę tłuszczową i zbudować mięśnie brzucha. Abdominoplastyka nie jest sposobem odchudzania, lecz jedynie zabiegiem poprawiającym jej efekty.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekt po zabiegu plastyki brzucha jest widoczny natychmiastowo, jednak na ostateczny wynik należy poczekać do czasu aż rana całkowicie się zagoi. Trwa to około sześciu miesięcy. Aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat każdy pacjent musi postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, stosować dietę zarówno przed i po zabiegu oraz po około dwóch miesiącach - aktywność fizyczną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w ciele dorosłego człowieka ilość komórek tłuszczowych jest stała, jeśli pacjent nie będzie przestrzegał diety i spożywał tłuste potrawy, tłuszcz zgromadzi się w innych częściach ciała – udach, pośladkach lub innych częściach ciała. Należy przypomnieć, że zabieg jest tylko estetyczną poprawą wyglądu, a nie sposobem odchudzania. 

2 komentarze: